ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5657651
*
nr 565 7651
Spegel
med 1 par ljusarmar, höjd: 53 mässing
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2009
kl 17:00:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 14:09:45
1
300 kr
9/2 16:12:42
2
Vinnande bud
9/2 16:14:10
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
nr 565 7651
Spegel
med 1 par ljusarmar, höjd: 53 mässing
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 14:09:45 | 1 | 300 kr |
9/2 16:12:42 | 2 | Vinnande bud |
9/2 16:14:10 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20